Lasair

2015-2020 Ewolucja loga Rinne Lasair

Z okazji stworzenia nowej strony, chciałabym wam zaprezentować nowe logo oraz przypomnieć wam jego starsze wersje.

Koncepcja

2015 – Rinne Tworzy [rinne-tworzy.blogspot.com]

Moje pierwsze logo powstało w 2015 roku, chociaż pierwsze szablony na blogspota zaczęłam tworzyć już w 2013. Jego koncepcja była prosta: blog nosił nazwę Rinne Tworzy, więc logo było połączeniem pierwszych liter RT. W tamtym okresie robiłam głównie szablony o tematyce anime, dlatego podobało mi się, że efekt końcowy przypominał lekko azjatyckie znaki (lub młotek, zależy kogo spytać).

2017 – Rinne Lasair [rinnelasair.com]

Następnie zmieniłam nazwę z Rinne Tworzy na Rinne Lasair i wykupiłam własną domenę. Logo przedstawia płonący sierp księżyca z lisią/wilczą maską, w wersji prostszej pozostaje sierp z ostrzami. Cytując fragment z mojego starego bloga:

Lubię noc, lubię księżyc i bardzo lubię ogień. Koncepcja była: płonący księżyc. Lasair znaczy płomień, a Rinne to wędrówka dusz. (…) Jak już znalazłam odpowiednią pozycje [sierpa księżyca], to stwierdziłam, że jednak jest tutaj za mało rzeczy. Powbijałam również w niego ostrza. Pomyślałam, że fajnie będzie wyglądać, gdy będą się w niego wbijać i wtedy księżyc będzie się kruszyć.

Szablony główne przy tym logo zmieniały się kilka razy, przy jednym z nich na stronie startowej faktycznie stworzyłam animacje wbijających się ostrzy. Przy ostatnim głównym logo przeszło delikatną zmianę: został tylko obrys wersji prostej, który pogrubił ostrza, efekt możecie zobaczyć w poście CRESCENT web design.

2020 – LASAIR [lasair.pl]

Pod koniec 2020 powróciłam po dłuższej przerwie i przeniosłam stronę na WordPressa, by mieć wszystko w jednym miejscu (blog + sklep). Nowa strona jest całkowicie odmieniona, jest jasna i minimalistyczna. Stary adres (rinnelasair.com) był zdecydowanie za długi, dlatego zmieniłam go na lasair.pl tym samym zmieniając nazwę strony. Logo również miało być bardzo minimalistyczne, schludne i funkcjonalnie, nie chciałam już powtórzyć błędów z płonącym sierpem, które miało za dużo elementów. Uważam, że aktualna koncepcja LASAIR | code & design w końcu idealnie prezentuje to kim jestem i co robię – Rinne Lasair – koduje i projektuje 😀

Chociaż skoro Lasair oznacza płomień, a w logo dalej znajduje się księżyc, to czy to nadal nie jest płonący sierp?

Prezentacja

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *